Detoks Diyeti Nedir?

Detoks Diyeti Nedir?

Detoks, vücudun doğal, devam eden toksinlerin nötralize edilmesi ve yok edilmesi sürecidir.

Toksinler, normal hücre aktivitesinden (amonyak, laktik asit ve homosistein gibi) kaynaklanan atık ürünler ve çevremize, yiyeceğimize ve suya maruz kaldığımız kimyasal maddeler gibi vücut dokusuna zarar verebilecek maddelerdir. Karaciğer, bağırsaklar, böbrekler, akciğerler, deri, kan ve lenfatik sistemler, toksinleri daha az zararlı bileşiklere dönüştürmek ve vücuttan atmak için birlikte çalışırlar.

Kilo kaybı planınızı başlatmak için size uygun bir detoks diyeti mi arıyorsunuz? Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce 3 günlük, 5 günlük veya 7 günlük plan vardır, ancak bunların hepsi kilo vermenize yardımcı olmaz. Zayıflamak için, sağlıklı ve özellikle kilo vermek için tasarlanmış bir detoks seçmeniz gerekir. Bunun için isterseniz adana online diyet sayfamızdan diyetlerimize göz atabilirsiniz.

Ama bir plan seçmeden önce, bazı noktaları anlamak gerekir.

Diyet yapmak isteyen akıllı biri "detoks" diyetinde ne yapabileceğini ve yapamayacağını ve iyi bir sağlık için akıllı kararlar alması gerektiğini anlar. Eğer, sağlıklı ve zayıf olmaya hazırsanız, gerçekleri toplayın, ardından sizin için en iyisini bulmanıza faydalı olabilecek aşağıdaki üç detoks diyetini kontrol edin.

Detoks Diyeti Nasıl Seçilmelidir?

Peki, sağlıklı ve zararlı olmayan en iyi detoks diyetini nasıl seçersiniz? Uzmanlar, sağlıklı bir programın, lif, antioksidanlar ve diğer besinlerle dolu işlenmemiş gıdaları içermesi gerektiği konusunda hemfikir.

En iyi adana detoks ararken diyetçilerin kaçınması gereken bazı şeyler vardır.

  • Kalorilerde çok düşük olan detoks diyetleri: “Gün boyunca yeterli kaloriye sahip olan bir diyet arayın, böylece normal şekilde çalışabilirsiniz” Çok düşük kalorili planların sadece tıbbi gözetim ile takip edilmesi gerekir.
  • Fazla abartılı vaatler veren detoks diyetleri: Alışılmadık derecede hızlı kilo verme ya da bir hastalık için tedavi sözü veren programlardan kaçının. Ayrıca pahalı hapları veya ürünleri satın almanızı gerektiren diyetlere karşı dikkatli olmak isteyebilirsiniz.
  • Gıda gruplarını ortadan kaldıran detoks diyetleri: Meyve sularına ve besin takviyelerine güvenmek yerine, çeşitli besleyici yoğun gıdalar içeren bir detoks planı aramanızı önerir.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis